28 października 2021

Blog zakupowy. Zakupowy haul

Uwielbiasz zakupy? Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu podczas zakupów nie dasz się skusić promocjom, na których zwykle kupujemy zbędne rzeczy.

Zakupy świąteczne – jak je rozsądnie zaplanować?

Gdy zbliżają się święta, to członkowie rodziny siadają przy stole i zaczynają planować zakupy, potrawy oraz spotkania rodzinne. Często dochodzi do tematu wydatków i każda rodzina ustala początkowe sumy. Pewnie z autopsji wiecie, że początkowe założenia lubią się zmieniać i wybierając się na zakupy z zamiarem wydania 500 złotych, kończy się na inwestycji przekraczającej 1000 złotych. Później dochodzi do dyskusji na temat marnowania jedzenia (bo po co tyle potraw?) i innych, często przykrych rozmów. Jak zatem zaplanować zakupy, aby nie wydać zbyt wiele?

Wszystko sobie oblicz i nie licz, że Twoi goście będą głodni!

W okresie świąt na brak jedzenia narzekać nie może nikt. Każda rodzina szykuje obiady, sałatki, przekąski, ciasta i napoje (alkohole również). Problemem wśród Polaków jest brak konsekwencji. Wiemy, że odwiedzając rodzinę i tak nie zjemy wszystkiego, bo sami mamy w domu wiele. W związku z tym kupujcie po prostu mniej zakupów, bo i tak 30% jedzenia wyląduje w pojemniku na śmieci.

Prezenty

Kupno prezentów, czy wręczenie gotówki? Najlepszym rozwiązaniem będzie to drugie. Nie dość, że nie musimy się obawiać o „trafność prezentu”, to wydamy na niego tyle, ile początkowo zakładaliśmy. Dzisiaj prezenty nie są już modne, bo gotówka bywa rozdysponowywana lepiej.

Trzymaj się jednej, maksymalnej kwoty

Na całe święta przygotuj sobie gotówkę i nie wydawaj więcej, niż powinieneś. Choć odczujesz, że nigdy wcześniej tak mało nie inwestowałeś, po świętach zrozumiesz, że wyszło Ci to na dobre. Trzymaj się naszych porad, a na pewno nie obudzisz się z poświątecznym kacem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *