28 października 2021

Blog zakupowy. Zakupowy haul

Uwielbiasz zakupy? Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu podczas zakupów nie dasz się skusić promocjom, na których zwykle kupujemy zbędne rzeczy.

Idziemy na zakupy cz.2 – czy raz użyte ubranie można zwrócić?

Często czytamy w sieci o przypadkach zwrotów, które nie zostały zaakceptowane, a dotyczyły odzieży. Fakt, sklepy odzieżowe mają bardzo restrykcyjne regulaminy i w odniesieniu do zwrotów trudno nie przyznać racji, że ubranie „noszone” jest używanym, a zwrot takiego produktu nie zawsze jest na rękę sklepowi. Postanowiliśmy zagłębić się w ten temat i dowiedzieliśmy się w jakich przypadkach możemy się ubiegać o zwrot pieniędzy za odzież, którą oddajemy sklepowi.

Noszone, czyli używane?

Jeśli kupujesz nowe ubrania i zachowasz w kieszeni paragon, to zgodnie z prawem handlowym masz 14 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyn. W przypadku sklepów odzieżowych mamy do czynienia również z regulaminem, a tam na pewno są zawarte informacje dotyczące zwrotów. Gdy będziesz chciał zwrócić ubranie, to dowiedz się, jak sklep zapatruje się na produkt, który był używany przez jeden dzień. Z reguły, gdy zwracane ubranie jest w idealnym stanie, trudno o nie uwzględnienie reklamacji (oddanie towaru bez podawania przyczyny). Gorzej, jeśli po dobie produkt nosi ślady użytkowania. Właściciel może uznać reklamację, ale na pewno nie odda pełnej kwoty, bo odliczy sobie stosowny procent za fakt, że ubranie nosi ślady użytkowania.

Tak, zwrócisz, jak nie będziesz nosił

W przypadku ubrań, które mają oryginalną metkę i nie noszą śladów użytkowania, sklep powinien bez problemu uznać zwrot. Jeśli właściciel uważa przeciwnie – masz prawo złożyć oświadczenie. W ciągu 14 dni zostaną zwrócone Ci pieniądze.

Mieliście kiedykolwiek przygodę ze zwrotem odzieży? Jeśli tak to napiszcie, jak to przebiegło!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *