pt. Lip 17th, 2020

Blog zakupowy. Zakupowy haul

Uwielbiasz zakupy? Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu podczas zakupów nie dasz się skusić promocjom, na których zwykle kupujemy zbędne rzeczy.

Czy karta podarunkowa to dobrym pomysł na prezent?

​Niezalezienie od tego, z jakiej okazji poszukujemy prezentu i komu ma być on wręczony, wybranie tego naprawdę właściwego jest dla nas często olbrzymim problemem. Zawsze chcemy, by prezent był trafiony, lecz aby tak faktycznie było, musimy trafić w produkt, którego ktoś potrzebuje, musi on spełniać jego liczne wymagania, nie tak łatwo czasem również kupić coś, czegoś ktoś… już nie posiada. Jeżeli więc na naszej głowie jest kupno więcej, niż jednego prezentu – a tak dzieje się np. w okolicach świąt, na zakup prezentów często poświęcamy dużo czasu, przy czym i tak misja ta rzadko kończy się pełnym sukcesem i zadowoleniem wszystkich obdarowanych.

Z tego powodu warto – przynajmniej w niektórych wypadkach – zdecydować się właśnie na kartę podarunkową. Jest to opcja coraz powszechniejsza w Polsce, ponieważ posiada ona ogrom plusów. Plusów, o których właśnie teraz Wam opowiemy.

Karta podarunkowa, czyli prezent zawsze trafiony

To chyba najważniejszy aspekt tego rodzaju prezentu. Finalnie jest on bowiem zawsze trafiony, bowiem dana osoba zawsze za przekazaną jej kwotą, którą doładowaliśmy kartę podarunkową, kupi sobie to, czego naprawdę potrzebuje. I chociaż faktycznie wydaje się, że jest to rozważanie naprawdę proste – tak właśnie jest, i nie powinniśmy się tego wstydzić. W końcu zdecydowanie lepiej przekazać komuś taką kartę niż usilnie starać się kupić jakiś prezent tylko po to, by był on chociaż odrobinę trafiony.

Karty podarunkowe zazwyczaj są naprawdę eleganckie, co dla wielu też jest bardzo istotne. Są również sytuacje, w których karty tego typu sprawdzają się skrajnie dobrze.

Karty podarunkowe w firmach/dla naszych pracowników

Kiedy jako przedsiębiorca (lub pracownik, który został do tego oddelegowany) mamy kupić prezenty dla prawników naszej firmy – cóż, to zadanie naprawdę trudne. Najlepszą opcją jest kupienie tego samego każdej osobie lub rozróżnienie prezentów ze względu na płeć czy stanowisko w firmie, lecz już druga opcja jest naprawdę bardzo pracochłonna. Często tez nie znamy gustów naszych pracowników, stąd z prezentów wspólnych najczęściej będą się cieszyć raczej umiarkowanie, będzie to w końcu coś, co ma spodobać się każdemu, nikogo więc pewnie bardzo nie zachwyci – dobre wino czy koszyk słodyczy to typowe prezenty w takich sytuacjach.

Pracownicy znacznie bardziej cieszą się jednak z kart podarunkowych – dzięki temu mogą kupić, to czego potrzebują, a o czym pracodawca nie ma pojęcia – może to być książka lub nowa poduszka. W takich przypadkach osoby obdarowane naprawdę doceniają fakt, że to właśnie one same mogą wybrać sobie prezent. Podobnie podchodzi do tego coraz więcej osób – gdy w rodzinnym gronie obdarowujemy się prezentami, coraz więcej osób już wcześniej zaznacza, co chciałoby dostać. Działa to więc bardzo podobnie, przy czym nie każdy zdecyduje się na taką, jednak odważą, deklarację – w końcu sugeruje ona, że osoba, która odpowiada za dany prezent, niekoniecznie z jego wyborem poradzi sobie sama.

Czy ograniczamy się tylko do jednego sklepu?

Kiedy decydujemy się na zakup karty podarunkowej, często decydujemy się na kartę konkretnego sklepu. Jest to rozwiązanie dobre, jednak pamiętajmy o tym, że ogranicza ono wtedy dość znacznie wybór, którego może dokonać osoba, którą chcemy obdarować. W końcu, jeżeli wręczymy jej kartę podarunkową do konkretnej księgarni, ona natomiast właśnie zbiera pieniądze na wyjątkową sukienkę… cóż, faktem jest, że karta w takim przypadku mogła być dobrana po prostu lepiej.

Pamiętajmy jednak o tym, że wcale nie musimy decydować się na kartę konkretnego sklepu. Idealnym przykładem jest tutaj Galeria Bronowice, która znajduje się w Krakowie. To naprawdę duże i nowoczesne centrum handlowe, które umożliwia zakup karty podarunkowej, która obowiązuje niemal we wszystkich sklepach na jej terenie. W takim przypadku będzie to wybór idealny, chociaż oczywiście dla osób, które są z Krakowa lub okolic. Jeżeli jednak otrzymają oni kartę Podarunkową Galerii Bronowice, bez problemu zakupią więc to, czego naprawdę potrzebują. Czy będą to ubrania, kosmetyki, elektronika, książki czy gry – olbrzymi wybór naprawdę różnorodnych produktów już czeka na nich w Galerii. Sam zakup karty jest naprawdę wygodny, sama karta jest darmowa, a doładować możemy ją nawet kwotą do 4000 zł – prezent może być więc naprawdę pokaźny.

Sprawdź sklepy w Krakowie!

Czas na zabawę!

Na koniec pomysł, który możecie wykorzystać, gdy kupujecie karty podarunkowe dla większej ilości osób. Możecie oczywiście zdecydować się na kartę o takiej samej kwocie dla każdego, możecie jednak zdecydować się na los. Na pewno więcej emocji wzbudzi w obdarowanych fakt, że nie wiedzą, jaka kwota jest na karcie! Załóżmy, że decydujemy się na kart doładowane kwotą od 50 do 200 zł. Następnie wręczamy je losowo! Oczywiście, część osób będzie bardziej zadowolona od drugich, jednak w tym wypadku wszystko zależy od szczęścia. Będzie to jednak wzbudzać emocje, które we wręczaniu prezentów dla wielu są naprawdę istotne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *