pt. Lip 17th, 2020

Blog zakupowy. Zakupowy haul

Uwielbiasz zakupy? Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu podczas zakupów nie dasz się skusić promocjom, na których zwykle kupujemy zbędne rzeczy.

Idealny biustonosz ciążowy

Już na początku ciąży piersi mogą stać się lekko nabrzmiałe. W pierwszych miesiącach ulubiony stanik może okazać się nie komfortowy. Miseczki nagle stają się zbyt twarde, koronka drażni ciało, a fiszbiny mogą odznaczać się na ciele. Dlatego w czasie ciąży warto zadbać o odpowiednią podporę dla biustu. Dobranie odpowiedniego stanika jest niezwykle ważne, ponieważ równomierne rozłożenie ciężaru, jaki stanowią nabrzmiałe piersi, odciąży kręgosłup przyszłej mamy i ułatwi prostowanie sylwetki. Czym kierować się przy wyborze idealnego stanika?

Kilka ważnych wskazówek

Przede wszystkim, zanim jeszcze wybierzemy się na zakupy, musimy wiedzieć jaki mamy obwód pod biustem. Należy wziąć miarkę, najlepiej metr krawiecki, i zmierzyć obwód – koniecznie na wydechu (wtedy miara będzie jak najbardziej dokładna). Od powstałego wyniku pomiaru odejmuje się 5 cm, a następnie liczbę zaokrągla do najbliższego rozmiaru. Bardzo istotną sprawą jest, podczas mierzenia, aby zapiąć stanik na pierwszą haftkę, czyli jak najluźniej. Po zapięciu stanika, nic nie powinno uciskać, ani powodować kłopotów z oddychaniem, czy też nie powinien się zsuwać po opuszczeniu ramiączek. Co, jeśli chodzi o obwód w biuście? Również należy zmierzyć jego obwód – pomiaru najlepiej dokonać na linii sutków, oczywiście bez ubrania. Kolejnym krokiem jest odnalezienie właściwego rozmiaru stanika w tabeli rozmiarów producentów biustonoszy.

Nie tylko komfort, ale tez wygląd

Każda kobieta ma swój, niepowtarzalny gust. Stanik musi być dopasowany do przyszłej mamy, a nie odwrotnie. Jeżeli stanik z jakiś powodów nam się nie podoba, po prostu go nie kupujmy. To co się nosi podczas ciąży, ma również wpływ na ogólne samopoczucie. Bardzo ważne są kolory. Obecnie na rynku panują trendy łączenia i zestawiania kolorów kontrastowych. Również takie klasyki jak beże, czernie i biele nie wychodzą z mody. Bielizna musi być drugą skórą – nie powinna być wyczuwalna praktycznie w ogóle. To jest naprawdę istotne podczas wykonywania codziennych czynności takich jak np. dźwiganie. Przy doborze stanika, zwracajmy uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Najlepszym materiałem jest bawełna, ponieważ doskonale przepuszcza powietrze oraz ma właściwości antybakteryjne. Co więcej, warto rozejrzeć się za stanikami odpinanymi z przodu – to nie zwykłe ułatwienie podczas pory karmienia. Należy wybierać staniki, które nie wymagają ściągania odzieży, gdyż będzie to irytujące zarówno dla przyszłej mamy jak i dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *