pt. Lip 17th, 2020

Blog zakupowy. Zakupowy haul

Uwielbiasz zakupy? Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu podczas zakupów nie dasz się skusić promocjom, na których zwykle kupujemy zbędne rzeczy.

Jak poradzić sobie z nawałem pracy w sklepie internetowym ?

Twoja firma rozwija się w najlepsze, odnosi sukcesy, a ty nie chcąc osiadać na laurach szukasz coraz to nowszych rozwiązań do wdrożenia. Musisz się na nich skupić, jednak nie możesz zaniedbywać podstawowych działań. Twoi pracownicy mają co robić i świetnie sobie radzą w na swoich stanowiskach, więc nie poszerzam im zakresu obowiązków. Nie stać cię na nowego pełnoetatowego pracowania. Co robić?

Rozwiązanie przychodzi jedno – praktykant. Jest to z reguły student zainteresowany zdobywaniem doświadczenia w danej branży, który za uzyskane umiejętności i wiedzę pracuje za darmo dla twojej firmy. Korzyść jest obustronna.

Pytanie – jak znaleźć odpowiedniego kandydata na praktykę w naszej firmie?

  1. Gdzie się ogłosić?

Najbardziej efektywnym sposobem są Biura Karier lokalnych uczelni. Tam najłatwiej trafić na osobę, która może być zainteresowana praktykami. Studenci często muszą wykonać praktyki, aby zaliczyć studia. Dlatego będą z chęcią przeglądać oferty w swoich Biurach Karier. Można również pokusić się o strony ogłoszeniowe, takie jak Gumtree lub OLX, w celu zwiększenia zainteresowania ofertą.

Biura Karier mają specjalne podpunkty, które trzeba wypełnić. Jest to bardzo pomocne dla potencjalnych praktykantów, gdyż takie kompletne ogłoszenie może pokazać im czego mogą się nauczyć w twojej firmie i przekonać, że właśnie ta oferta jest dla nich idealna.

Pamiętaj aby kupić się na korzyściach płynących z twojej oferty!

  1. Jakie warunki współpracy?

  2. Na stanowisko praktykanta możemy przyjąć osobę, która ukończyła co najmniej gimnazjum i ma mniej niż 30 lat;

  3. Najdłuższy czas trwania współpracy to 3 miesiące;

  4. Trzeba sporządzić umowę pisemną;

  5. Praktyka nie podlega składkom ZUS (od praktyki płatnej odprowadza się jedynie podatek dochodowy);

  6. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo;

  7. Umowę o praktykę bezpłatną można zerwać w każdej chwili (gdy praktyka jest płatna przysługuje 7-dniowy okres wypowiedzenia);

  8. Brak obowiązku zatrudnienia praktykanta po odbyciu praktyk.

  9. Obowiązki stron

Firma zyskuje chwilę wytchnienia – to tylko połowa prawdy. Pamiętajmy, że praktykant przyszedł zdobyć realne umiejętności w twojej firmie, dlatego też trzeba objąć pieczę nad jego rozwojem. Nie może siedzieć w biurze 8 godzin i wykonywać parę krótkich zadań, a resztę czasu spędzać na Facebook. Do obowiązku koordynatora praktykanta (gdyż z reguły wyznacza się taką osobę) należy wdrożenie go w działalność firmy, rozporządzanie jego czasem spędzonym w pracy i pomoc w razie problemów.

Kiedy nie jesteś pewien czy możesz wystarczająco zapełnić czas osoby uczącej się, warto postawić na elastyczny grafik. Można dogadać się co do godzin, w których praktykant będzie obecny w firmie, a ty z łatwością podzielisz pracę tak, aby wszystkie strony były zadowolone.

Warto inwestować czas w świetną organizację praktyk nie tylko z powodu bieżących działań, które trzeba dobrze wykonać, ale także dla samego PR. Praktykant po efektywnie spędzonym czasie w twojej firmie będzie pozytywnie mówił o niej w swoich kręgach.