pt. Lip 17th, 2020

Blog zakupowy. Zakupowy haul

Uwielbiasz zakupy? Na naszej stronie znajdziesz poradnik, dzięki któremu podczas zakupów nie dasz się skusić promocjom, na których zwykle kupujemy zbędne rzeczy.

Przelew internetowy a tradycyjny

Spośród opcji podczas dokonywania transakcji przez Internet mamy do wyboru opcję przelewu tradycyjnego i internetowego. Istnieją także inne możliwości płacenia za nasze wirtualne zakupy. Nie każdy czuje się komfortowo płacąc w sposób wirtualny jednakże jest to całkowicie bezpieczne. Jednak jaki rodzaj przelewu wybrać aby móc kupować przez Internet w wygodny i pewny sposób?

Płatność przelewem bankowym tradycyjnym

Jest to rodzaj zwykłej płatności generowanej za pomocą normalnego przelewu bankowego. Kupując coś i składając zamówienie system podaje nam numer rachunku na który należy wpłacić kwotę transakcji. Każde zamówienie z opcją płatności przelewem na swój indywidualny numer konta, który jest powiązany automatycznie z numerem zamówienia (zwykle ostatnie pięć cyfr się pokrywa). Podany nam numer konta na który należy wpłacić ustaloną kwotę widnieje na stronie podsumowującej nasze wirtualne zakupy, zostaje wysłany także na nasz adres e-mailowy. Realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu kwoty przez bank.

Jeśli nie lubimy wykonywać tego typu transakcji za pomocą sieci, wygenerowany blankiet można także wydrukować, aby opłacić go w dowolnej placówce stacjonarnej.

 

Płatność przelewem elektronicznym

Jest to usługa, która polega na udostępnieniu kupującemu możliwości łatwego przyjęcia płatności online za pomocą przelewów bezpośrednich. W większości sklepów wykorzystuje się bezpieczny system, który nie pozwoli na włamanie się na nasze konto czy inne oszustwa. Po dokonaniu zakupu wybieramy bank do którego należymy a system automatycznie przekierowuje nas na nasze konto internetowe gdzie po zalogowaniu będziemy mogli uiścić ustaloną sumę. Zazwyczaj system wypełnia za nasz cały formularz transakcyjny typu dane odbiorcy, kwotę i numer konta co jest dużą wygodą a także wyklucza jakąkolwiek pomyłkę z naszej strony bo nie musimy sami wypełniać wszystkich danych. Po zakończeniu transakcji otrzymujemy informację o tym, że pieniądze wpłynęły na konto sprzedawcy lub firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *