• Lata doświadczeń w handlu
  • kontakt@targioutsourcingu.pl

Odświeżanie szafy na wiosnę, czyli pozbywanie się sentymentów

Odświeżanie szafy na wiosnę, czyli pozbywanie się sentymentów

Ludzie mają to do siebie, że bywają emocjonalni przez co często narzekają na zagracone szafy, w których pełno jest przestarzałych ubrań. Wietrzenie na wiosnę, czyli moment segregowania ubrań jest idealnym czasem na pozbycie się resztek sentymentów do starych ciuchów i pozbycie się ich na stałe. Choć nie sugerujemy ich spalenia, bo zawsze można je oddać potrzebującym, istotą tego artykułu będzie pytanie: "i tak w tym nie chodzisz, to po co trzymasz w szafie?".

Dlaczego nie warto trzymać starych rzeczy w szafie

Odpowiedź jest bardzo prosta - styl zmienia się z roku na rok. Rzadko się zdarza, aby człowiek korzystał z tego samego ubrania przez kilka lat (z wyłączeniem butów i kurtek) a samo trzymanie w szafie mija się z ideą. Nieużywana garderoba, choćby cyklicznie czyszczona (prana) po jakimś czasie zacznie się degradować i może zaszkodzić kompletom, w których chodzimy na co dzień.

Jak pozbyć się sentymentów?

To również bardzo proste - odpowiedz sobie na pytanie, po co Ci stare ubrania, skoro i tak nie będziesz ich używał? To, że masz z nimi ciekawe wspomnienia może Cię skłonić do pozostawienia kilku ubrań dla potomnych, lecz nie całej garderoby. Ubrania mogą mieć swoje drugie życie, w niemal każdym mieście znajduje się punkt oddawania odzieży, która później trafia do potrzebujących rodzin. Można również oddać ubrania dla Caritasu, bowiem ta instytucja pomaga najbiedniejszym.

Odświeżanie szafy, czyli wyrzucenie z niej starych ubrań, a zastąpienie nowymi możemy Ci dodać radości życia. Zachęcamy do spróbowania naszego sposobu, a już za rok zrobicie to samo!

 

 

Udostępnij:

Zobacz